TJ Sokol Baška - TJ Janovice 1:2 (1:1)

Ostrava 26. srpna

Starší žáci - Okresní přebor (6+1)

Na úvodní zápas sezóny, starší žáci zajížděli na hřiště Bašky. Kluci vyběhli na silně podmáčený trávník, rozhodnuti vyhrát. Obraně Bašky v 10té minutě po hezkém přehození utekl M. Vrecko a když se mu podařilo obehrát několik protihráčů, zkusil vystřelit a skóre se poprvé měnilo. Obdržený gól soupeře nutil k větší aktivitě na hřišti, a když kopali už asi 4 rohový kop z nenápadné akce, skórovala i Baška. Za stavu 1:1 skončil i první poločas. Ve druhé půli zápasu, po letní přestávce se obě mužstva začaly více sehrávat. Zpřesnily se i nahrávky a rýsovaly se pohlednější akce. Na bránu se moc nestřílelo, ale přece jen jedna z naší strany zapadla do soupeřovy brány. Když po střele opět M. Vrecka a vyražení  brankáře Bašky, míč nejprve tancoval po břevnu a potom s přispěním soupeře skončil za brankovou čárou. Tento výsledek už kluci obětavě udrželi.  Janovickou bránu střežil Petr Mahút, který svým skvělým výkonem podržel janovický tým a soupeři vychytal nejednu tutovou gólovou šanci.

V obraně už sehraná čtveřice pod vedením Viktora Eliáše se podíleli i Vlastimil Bayer; Ondřej Václavínek; Adam Bigas

Naše záloha ve složení kapitána Filipa Funioka a Hynka Bigase v útoku s Mirkem Vreckem.