Ostrava 9. června

Starší dorost - Okresní přebor

TJ Dobratice-TJ Janovice 6:4 (2:2)

Dohrávka středa 4.6. 2014

Bez několika opor základní sestavy a bohužel pouze s 10 hráči jsme dohrávali odložený zápas v Dobraticích. Domácí nás zjevně podcenili a věřili v získání snadných bodů. V 5.min. se uvolnil Borovský a chytrou střelou přehodil brankáře 0:1. Vyrovnáno bylo v 10. min., kdy jsme propadli v obraně a soupeř trestal 1:1. 23. min. a akce Kociána, kterého ještě brankář vychytal, ale pohotová dorážka Roháčka již znamenala vedení 1:2. Ve 43. min. odpískal sudí hodně přísnou penaltu a domácí vyrovnali 2:2.

Druhý poločas jsme začali dobře a Dobratice působily hodně zakřiknutě. V 57. min. a následně v 59. min., dvě naše hrubice a domácí šli snadno do vedení 4:2. Kluci to nevzdali a přitlačili soupeře. V 68. min. jsme korigovali Kociánem 4:3. Jenže dlouhý nákop domácích, opět chyba v obraně a v 69. min. stav 5:3. Poté jsme se snažili hrát, byli lepší, bohužel jsme neproměnili ani nejvyloženější šance. V 86. min. se přece jen prosadil Borovský a snížil na 5:4. Při hře vabank jsme ještě inkasovali branku v 89. min. a tímto zápas skončil 6:4.

Kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu, hráli velmi dobře. O výsledku rozhodly naše hrubé chyby v obraně a neproměňování šancí.

Autor článku: p. Krpec Antonín

Branky: Borovský Marek 2x, Roháček J., Kocián D.

Sestava: Kacíř M.-Kostrunek, Eliáš A., Eliáš V.- Kacíř T., Koloděj, Kocián D.,  Sedlák Z. nejml. – Roháček J., Borovský Marek

Trenér:  Krpec Antonín, Ved. mužstva: Martynek Roman

TJ Janovice-TJ Václavovice 1:2 (1:1)

Velmi nabuzený leader tabulky z Václavovic, který bojuje o postup se na našem hřišti představil jako kvalitní, ale také nervózní a místy až zákeřný soupeř. Jen díky benevolentnímu přístupu rozhodčího k některým zákrokům se zápas dohrál s plným počtem hráčů.

V 5. min. zahrávali hosté rohový kop, zablokovaný Kocián útočníkem z Václavovic nemohl zasáhnout a centr skončil v naší síti 0:1! Soupeř byl na koni, lépe držel balón, kombinoval, byl lepší v osobních soubojích. Ve 23. min. se z levé strany protáhl až před brankáře Borovský a v pohodě vyrovnal 1:1. Do konce poločasu jsme již soupeře do vyložené šance nepustili.

Ve druhém poločase museli hráči z Václavovic útočit. My jsme hráli velmi dobře pozičně a snažili se držet soupeře co nejdál od brány. Dvě těžké střely vychytal Kocián, na druhou stranu mohl předvést své kvality Borovský, nebýt některých až likvidačních faulů. Zápas rozhodla 74. min., ve které jsme se dopustili zbytečného faulu v pokutovém území a hosté penaltu proměnili 1:2. Naše snaha o vyrovnání již branku nepřinesla, naopak jsme měli štěstí v 83. min., kdy nás zachránila tyč.I přes porážku si naši borci zaslouží uznání a poděkování za předvedený výkon.

Branka: Borovský Marek

Sestava: Kocián D.-Kostrunek, Martynek D., Eliáš V.- Kacíř T., Macura, Eliáš A., Sedlák Z. nejml. ( 67. min. Kacíř M.) – Roháček J., Borovský Marek, Koloděj (60. min. Vrecko)

Trenér:  Krpec Antonín, Ved. mužstva: Mgr. Nezhoda Aleš

Autor: Pavel Martynek   Přečteno: 572